המדריך לצביעת הבית - נוה - מקבוצת נכסים ובניין IDB

המדריך לצביעת הבית

אחד האלמנטים המשפיעים ביותר על עיצוב פנים הבית יהיה הצבע שנבחר לקירות הבית

 

לפי מחקרים מדעיים הצבעים בונים לנו אווירה, הצבעים משפיעים על הרגשות שלנו, על מצבי הרוח שלנו ולעיתים אף על הבריאות שלנו. צבעים יכולים לצור אווירה רגועה, שמחה ולהיפך. צבע חדש יוצר אווירה חדשה ושונה בחלל החדר. ליקטנו עבורכם מספר עצות וכללים ממיטב המומחים שלנו שיאפשרו לכם להחליט נכון בכל הקשור לצביעת הבית, השילובים הנכונים ועוד..
 

 1. הימנעו מבחירת צבעים מגבילים
  אם ברצונכם לצבוע את הבית לפני המעבר לבית  או לפני בחירת הריהוט לבית, בחרו צבעים שאינם מגבילים.
   
 2. תקדישו מחשבה לפני שאתם צובעים את כל קירות החדר
  התחילו עם קיר או שניים ובדקו עם ברצונכם להמשיך ולצבוע את כל החדר.
   
 3. דאגו שתהיה התאמה בין החדרים
  אם אתם רוצים קירות עם צבעים שונים בחדרים, חשוב לדאוג  שתהיה הרמוניה בין כל הצבעים.
   
 4. קירות דקורטיביים וטקסטורות
  לקירות עם אקפט דקורטיבי יש טקסטורה ומרקם שונה. האפקטים הדקורטיביים מוסיפים חיים והופכים את הקיר למרכז תשומת הלב. טקסטורה בעלת אפקט דקורטיבי מיוחד דורשת תחזוקה ולכן מומלץ להימנע אם הקיר במצב לא טוב.
   
 5. התייעצו עם מומחה
  במקרה שאתם חפצים בצביעה יוצאת דופן בעלת טקסטורות מיוחדות – הסתובבו בחנויות, כדאי להתייעץ עם מומחים  ולראות מקרוב – אל תבחרו על סמך תמונה.
   
 6. גוונים כהים או בהירים
  צבעים כהים מקטינים את החדר. אם חלל החדר קטן – מומלץ להימנע מצביעת הקירות בצבעים כהים, אם בכל זאת ברצונכם לצור אוירה אחרת בחדר – צבעו קיר אחד בצבע כהה. אם ברצונכם ללכת על בטוח – צבעו בלבן, שמנת או בלבן שבור שהוא גוון ביניים בין הלבן לשמנת.
   
 7. קירות מבריקים מגדילים את החלל
  לכל צבע רמת ברק מסויימת, לכן חשוב להחליט מראש אם אנחנו רוצים גוון מט או מבריק. צבעים מבריקים מחזירים אור ומגדילים את החלל, ולכן מומלץ להשתמש בצבעים אלו בחללים חשוכים יותר. לעומת זאת מאט הוא חומר שסופג את האור ולא מחזיר אותו ועל כן בחדרים שהם גם מוארים יתר על המידה ניתן להשתמש בצבע מאט שהוא יותר נכון מבחינה עיצובית לפנים הבית.
   
 8. בחרתם צבע - שמרו את המספר הסידורי
  עם הזמן הצבע  על הקירות דוהה ולכן חשוב מאוד שתדעו את הגוון המדויק של הצבע שבחרתם. דהיית הצבע מהקירות עלולה להטעות אתכם ולהוביל אתכם לבחירת צבע שגוי ולהוצאה כספית מיותרת עבור שינוי גוון מכיוון ששינוי גוון הקיר מצריכה עבודה רבה יותר מבעל המקצוע. יש הבדל בין צביעה של אותו צבע, לבין שינוי גוון. לצבע יש נטייה לדהות וכשתבואו לחדש אותו, אם לא תדעו מה היה הגוון המדויק, תצטרכו לשלם יותר עבור שינוי גוון, כי זו פעולה שמצריכה הרבה יותר עבודה מבעל המקצוע. אם בחרתם צבע לקירות, שמרו את המספר הסידורי שלו, זה יסייע ויקל עליכם כשתצטרכו לבצע תיקוני צביעה.